Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał przed patrolem, wcześniej wyrzucił marihuanę

Policjanci 11 kompanii Oddziału Prewencji Policji podczas patrolu w rejonie stacji metra Stadion Narodowy zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który miał przy sobie marihuanę. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających, za co grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze podjęli interwencję na stacji metra Stadion Narodowy. Tam zauważyli, jak mężczyzna na widok patrolu policji wyrzucił podejrzany przedmiot z kieszeni spodni. Kiedy zorientował się, że mundurowi zauważyli całą sytuację i próbowali podjąć wobec niego czynności, zaczął uciekać.

Policjanci niezwłocznie podjęli pościg i szybko dogonili mężczyznę. Zabezpieczyli też przedmiot, który mężczyzna wyrzucił. W toku dalszych czynności, okazało się, że było to zawiniątko, w którym znajdował się susz roślinny. Po rozpytaniu mężczyzna przyznał, że była to marihuana. 37-latek został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Jagiellońskiej, gdzie mundurowi wykonali dalsze czynności, w tym badanie zabezpieczonej substancji, które potwierdziło słowa zatrzymanego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.