Dwubój SOP - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwubój SOP

W dniu 30 maja 2019 roku na terenie strzelnicy Służby Ochrony Państwa w Raduczu odbyły się zawody w dwuboju sportowym o "Puchar Komendanta Służby Ochrony Państwa".

Przedmiotowa impreza skierowana była do przedstawicieli formacji służb mundurowych. W zawodach udział wzięła również nasza reprezentacja, jako jedyna drużyna policyjna w składzie: podkom. Przemysła Idec z 1 kompanii, mł. asp. Paweł Biernacki z 5 kompanii oraz asp. Kamil Lubowiecki z Zespołu Szkolenia. Nasi zawodnicy rywalizowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej, SOP, CBA, ABW, KAS w trudnych warunkach poligonowych oraz maksymalnym obciążeniu fizycznym i psychicznym.

Zawody odbywały się w zmianach 10 osobowych, podczas których każdy z uczestników miał do pokonania 3 pętle biegu (każda 900 m) po wyznaczonej trasie oraz strzelanie z broni służbowej z 20 metrów do tarczy strzeleckiej TS-9 po pierwszej i po drugiej pętli. Za każdy brak przestrzeliny w tarczach do końcowego czasu doliczana była kara 12 sekund. Końcowy wynik składał się z łącznego czasu biegu wraz z dodatkowymi karnymi sekundami. W tej konkurencji najlepszy okazał się zawodnik ze Służby Ochrony Państwa, z niewielką stratą zaraz po nim uplasował się nasz zawodnik asp. Kamil Lubowiecki. Z dobrej strony pokazali się również pozostali nasi reprezentanci, którzy dzielnie walczyli do utraty sił i ostatnich metrów o jak najlepszy wynik, o czym może świadczyć drugie miejsce Pawła w swojej zmianie i czwarte miejsce Przemka.

10 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej open zostało zaproszonych do udziału w konkurencji o nagrodę ufundowaną przez Komendanta SOP, a sposób rozgrywania konkurencji specjalnej został przedstawiony 5 minut przed startem. Tym razem najlepszym zawodnikiem został asp. Kamil Lubowiecki. W tej konkurencji dodatkowo trzeba było wykonać 30 ćwiczeń "burpees" przed strzelaniem, a każdy brak trafienia w białe kółko na tarczy TS-9 oznaczał kolejne 10 "burpeesów". Gratulujemy całej drużynie zaangażowania i życzymy kolejnych sukcesów.