Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał przy sobie znaczną sumę pieniędzy, lecz nie potrafił określić skąd je wziął

Policjanci 3 kompanii Oddziału Prewencji Policji ujawnili prawie 20 tyś. złotych przy mężczyźnie, który nie potrafił jednoznacznie stwierdzić skąd wziął taką sumę pieniędzy.

Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny na placu przyległym do Pałacu Kultury i Nauki od strony ul. Aleje Jerozolimskie. W trakcie interwencji uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie 18-letniego mężczyzny, co sprawiło, że policjanci postanowili przyjrzeć się lepiej posiadanym przez niego bagażom. W trakcie dalszych czynności policjanci ujawnili znaczną sumę pieniędzy, w kwocie 19 900 zł. Mężczyzna tłumaczył, że znalazł pieniądze w jednym z pobliskich śmietników, po czym w trakcie dalszej rozmowy wielokrotnie zmieniał miejsce znalezienia pieniędzy.

W trakcie jak policjanci wykonywali swoje czynności, mężczyzna odebrał wiadomość, żeby wsiąść do samochodu marki Saab, znajdującego się przy Dworcu Centralnym. Funkcjonariusze zachowali czujność i udali się z 18-latkiem we wskazane miejsce, gdzie zastali samochód wraz z 25-letnim kierującym. Obydwaj mężczyźni są podejrzani o pozyskanie dużej sumy pieniędzy w wyniku popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze przewieźli 18-latka i 25-latka do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Wilczej, gdzie wykonali dalsze czynności, a mężczyźni zostali osadzeni w areszcie.