Pijany kierowna spowodował kolizję - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowna spowodował kolizję

Policjanci 11 kompanii Oddziału Prewencji Policji zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę samochodu osobowego i spowodował kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ulic Świętokrzyskiej i Nowy Świat. Policjanci zwrócili uwagę na dwa samochody osobowe z uszkodzonymi elementami karoserii. Policjanci ustalili, że 57-letni kierujący samochodem osobowym marki Honda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył samochodu osobowego marki Mercedes, po czym usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze wyczuli od sprawcy kolizji silną woń alkoholu. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca drugiego pojazdu był trzeźwy.

57-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany i przewieziony do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Wilczej. Zostały mu przedstawione zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna na najbliższe lata straci też prawo jazdy.