Zatrzymani sprawcy rozboju - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy rozboju

Policjanci 3 kompanii Oddziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali rozboju w centrum Warszawy.

Policjanci patrolując ul. Nowy Świat, usłyszeli krzyki i wołanie o pomoc. Natychmiast pobiegli w miejsce skąd dochodziły niepokojące odgłosy, jednocześnie przekazując informację o sytuacji do patroli pełniących służbę w pobliżu. Po chwili na miejsce dotarły dwa patrole policjantów, gdzie zastali zakrwawionego mężczyznę, leżącego na ziemi oraz trzech mężczyzn stojących nad nim. Funkcjonariusze odizolowali mężczyzn od leżącego mężczyzny oraz udaremnili ucieczkę jednego z nich. Z uzyskanych informacji funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna został napadnięty i okradziony z telefonu komórkowego.

Do poszkodowanego mężczyzny, została wezwana karetka pogotowia, której załoga podjęła decyzję o przewiezieniu go do jednego z warszawskich szpitali, gdzie zostanie hospitalizowany.

Trzech mężczyzn zostało zatrzymanych oraz przewiezionych do Komendy Rejonowej Policji przy ul. Wilczej, gdzie policjanci wykonali dalsze czynności. Mężczyźni zostali osadzeni w areszcie.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.