Niejedno przestępstwo miał na sumieniu - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niejedno przestępstwo miał na sumieniu

Policjanci 3 Kp zatrzymali 22-latka, który uciekł z zakładu karnego, próbował ukraść samochód oraz był w posiadaniu dwóch dokumentów tożsamości pochodzących z kradzieży.

Podzczas pełnienia służby w dyspozycji KRP I policjanci 3 KP podjęli czynności legitymowania wobec młodego mężczyzny, którego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna nie był wstanie wyjaśnić policjantom, co jest powodem jego zdenerwowania oraz pośpiechu. W trakcie czynności na miejsce podbiegł mężczyzna, który oświadczył iż ww. osoba parę minut temu próbowała ukraść samochód.
Policjanci udali się na miejsce przestępstwa, gdzie wszystkie uzyskane wcześniej informacje na temat próby kradzieży pojadu się potwierdziły.
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do KRP I ul. Wilcza celem sporządzenia dokumentacji, a na miejsce zdarzenia została wezwana grupa Dochodzeniowo Śledcza.
W toku dalszych czynności okazało się, że zatrzymany Karol K. legitymuje się dowodem osobistym pochodzącym z kadzieży oraz jest w posiadaniu dodatkowych dokumentów należących do obywatela Ukrainy. Zatrzymany nie chciał podać prawdziwych danych osobowych, ponieważ 3,5 miesiąca wcześniej uciekł z pół otwartego zakładu karnego w Grodzisku Mazowieckim.
W związku z powyższymi ustaleniami został zatrzymany i osadzony w PDOZ.