TURNIEJ ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ ODDZIAŁÓW PREWENCJI POLICJI

W Turnieju Oddział Prewencji Policji w Warszawie reprezentowała 2 Kompania

W Dolinie Charlotty odbył się Turniej Oddziałów Prewencji Policji w którym brały udział reprezentacje wszystkich województw. W zmaganiach wzięło udział ponad 400 policjantów. Konkurencje zawodów  były odzwierciedleniem codziennej, ciężkiej i czasami również niebezpiecznej służby w oddziałach prewencji.
Plutony policjantów kierowane były do różnych interwencji. Duże natężenie działań miało pokazać, jak skomplikowana i wielowątkowa jest służba policjantów oddziałów prewencji, którzy z reguły kojarzeni są tylko z przywracaniem porządku podczas imprez masowych.
Rywalizacja policjantów oddziałów prewencji z całej Polski - w takiej właśnie formie i na tak dużą skalę - odbywa się dopiero po raz drugi w powojennej historii tej formacji. Po raz pierwszy słupska Szkoła Policji zorganizowała takie zawody dwa lata temu.
Oprócz charakteru szkoleniowego jest to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i integracji zarówno samych policjantów jak i dowódców, którzy mają okazję w szerokim gronie omawiać przeprowadzane interwencje i wypracowywać nowe algorytmy działań. Honorowy patronat nad Turniejem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Klasyfikacja zawodów:

1 Miejsce - Oddział Prewencji Policji w Warszawie
2 Miejsce - Oddział Prewencji Policji w Białymstoku
3 Miejsce - Oddział Prewencji Policji w Lublinie

W dniu 10.06.2017r. Dowódca jednostki  wraz z zastępcami podziękował policjantom 2 Kompanii za zdobycie pierwszego miejsca w turnieju Oddziałów Prewencji Policji odbywającego się w Słupsku.

 


Ceremoniał wręczenia medali znajduję się: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/144130,Turniej-Oddzialow-Prewencji-final.html
Źródło: www.policja.pl