Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Zatrzymany 24-letni Piotr K. oraz 23-letni Dawid M., usłyszeli już zarzut posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia. Wkrótce o ich losie zdecyduje prokurator i sąd.

Mając uzasadnione podejrzenie co do posiadania przez mężczyzn narkotyków funkcjonariusze 6 kp poprosili o okazanie zawartości kieszeni. Ww. osoby dobrowolnie wydały susz roślinny.
Z zatrzymanymi udano się do komisariatu by sprawdzić, co to za substancja i w jakiej ilości. Okazało się, że zabezpieczony susz roślinny poddany badaniu wstępnemu przy użyciu testera narkotykowego zabarwił się zgodnie z wzorcem w kierunku marihuany.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KRP I sprawdzają czy na koncie zatrzymanych nie ma innych przestępstw o charakterze narkotykowym oraz ustalają pochodzenie środków odurzających.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do lat 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Handel narkotykami zagrożony jest natomiast karą do lat 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.