Zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej

36-letni mężczyzna, chcąc uniknąć konsekwencji za popełnione wykroczenie, wręczył policjantom łapówkę. Teraz, za przestępstwo korupcyjne grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pełniąc służbę w rejonie KRP I policjanci 3 kp podjęli czynności legitymowania wobec Tomasza K. spożywającego alkohol w miejscu publicznym. Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że za popełnione wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, otrzyma mandat w kwocie 100 zł.


Mężczyzna zaczął namawiać kontrolującego go policjanta, aby inaczej załatwił tę sprawę. Gdy funkcjonariusz poinformował go, że nie ma takiej możliwości mężczyzna wyjął 100 zł i włożył do notatnika służbowego, prosząc, by nic nie pisał.


W związku z tym, mundurowi poinformowali go, że zostaje zatrzymany za udzielenie korzyści majątkowej, co jest przestępstwem. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności prawnych. Za popełnione przestępstwo grozi podejrzanemu kara do 10 lat pozbawienia wolności.