Posiadanie przedmiotów prawnie zabronionych - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadanie przedmiotów prawnie zabronionych

Wszystkich charakteryzowało podobne zachowanie, nerwowe rozglądania się i ręce w kieszeni. Jednego wieczoru policjanci z 3 KP zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie przedmioty prawnie zabronione mogące pochodzić z kradzieży

W czasie patrolowania dzielnicy, mundurowi z naszej jednostki zwrócili szczególną uwagę na osoby podejrzanie zachowujące się. Nerwowe rozglądanie się młodych ludzi, wzbudziło u nich podejrzenie, że mogą posiadać przy sobie przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa, bądź służyć do jego popełnienia, których posiadanie jest prawem zabronione, bądź mogących służyć jako dowód w sprawie.
W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili u w/w mężczyzn dowód osobisty zarejestrowany w systemie policyjnym jako utracony. Adam B. wielokrotnie zmieniał wersję w jaki sposób wszedł w jego posiadanie. Michał B. również posiadał przy sobie przedmioty, których pochodzenia nie potrafił wyjaśnić. Przedmioty zabezpieczone przez policjantów to między innymi: telefony komórkowe, noże, kastet, młotek, detektor elektryczny, klucz imbusowy, scyzoryki, kłódki oraz śrubokręty.
Adam i Michał B. zostali przewiezieni do KRP Warszawa II celem przeprowadzenia dalszych czynności. Zostali osadzeni w PDOZ.