Posiadanie dopalaczy - Aktualności - Oddział Prewencji Policji w Warszawie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadanie dopalaczy

Policja zatrzymała młodego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie i handel substancjami psychoaktywnymi. Łącznie zabezpieczono 55 saszetek najprawdopodobniej tzw. dopalaczy.

Policjanci 7 KP pełniąc służbę na ul. Ząbkowskiej podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn. Podczas czynności legitymowania wezwano w/w mężczyzn do dobrowolnego wydania rzeczy, których posiadanie jest zabronione. W trakcie dalszych czynności ujawniono  substancje chemiczne, których posiadanie w naszym kraju jest zabronione. Kamil P. posiadał 55 saszetek oryginalnie zapakowanych dopalaczy oraz znaczną kwotę pieniędzy ze sprzedaży tych substancji.
Dopalacze stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż i reklamowanie jest obecnie w Polsce ustawowo zakazane. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują jednak obejść obowiązujące w tym zakresie przepisy i zakazane substancje oferują w nielegalnej sprzedaży jako produkty kolekcjonerskie czy kadzidła. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.
Funkcjonariusze po konsultacji z Dyżurnym KRP W-wa VI zatrzymali w/w osoby a zabezpieczone substancje przekazali do ekspertyzy. Zatrzymany przyznał się do sprzedawania substancji, którą określił jako „dopalacze”.